Niezbędnik przedszkolaka – jak uszyć worek na kapcie?

Moda na DIY nie tylko trwa, ale rozwija się w najlepsze! Możesz samodzielnie wykonać torebkę na wiosnę, kocyk do łóżeczka albo worek na kapcie dla dziecka. Pomysłów nie brakuje – jeśli tylko masz trochę kreatywności, warto spróbować. Efekty mogą być naprawdę udane – podstawą jest cierpliwość i dobrej jakości tkaniny. Podpowiadamy, jak uszyć worek do przedszkola lub szkoły dla Twojej pociechy.

Projekty DIY – modne i praktyczne

DIY nie zna ograniczeń – możesz uszyć sukienkę lub koszulę, pościel albo kocyk, a także odrestaurować stary mebel. Spróbuj swoich sił najpierw na prostych projektach – jak między innymi kocyk lub worek na buty.

Możesz w ten sposób wyzwolić swoją kreatywność, szyjąc niepowtarzalne produkty, a także nabierając wprawy. Dodatkowo możesz je spersonalizować – worek na kapcie, ozdobiony imieniem Twojego dziecka, na pewno sprawi mu niespodziankę. Jak uszyć worek do przedszkola lub szkoły?

Moda na własnoręcznie wykonane produkty powróciła, gdyż są one oryginalne, zgodne z naszym stylem i potrzebami. Można samodzielnie uszyć wymarzoną narzutę na łóżko, ekologiczną torbę na zakupy lub spersonalizowany worek na kapcie. Takie projekty są wyjątkowe, niepowtarzalne i modne. Poza tym renowacja mebli lub szycie dla wielu jest świetnym pomysłem na relaks.

Worek dla przedszkolaka – ważny gadżet

Każdy maluch potrzebuje do przedszkola oraz szkoły obuwia na zmianę, które zwykle nosi w lekkim i praktycznym worku. Można kupić wybrany model albo samodzielnie go uszyć z tkaniny w ulubione wzory – taki dodatek wzbudzi zachwyt w każdym maluchu. Chłopców ucieszy worek na buty z imieniem albo w motywy motoryzacyjne, dziewczynki ucieszą się z worka w kotki, gwiazdki albo kwiatki.

Materiał na worek na kapcie

Wybierając materiał, kieruj się gustem dziecka, ale też względami praktycznymi – ciemniejszy na dole będzie wolniej się brudził. Dobrym wyborem będą też materiały w wybrane wzory lub motywy, gdyż pozwolą uszyć oryginalny gadżet.

Jeśli jednak wolisz gładki worek, możesz ozdobić go ulubioną sentencją z bajki, imieniem dziecka albo motto na udany dzień. Potrzebujesz jedynie dobrej jakości materiał, nici pasujące kolorystycznie, sznurek i nożyczki, ew. także maszynę do szycia.

Jak uszyć worek do przedszkola?

Aby wykonać worek do przedszkola albo szkoła, przygotuj prostokątny kawałek materiału. Wielkość worka zależy od potrzeb – można uszyć mniejszy na kapcie albo większy na sportowe buty albo korki do gry w piłkę nożną. Dwa kwadraty materiału musisz starannie zszyć ze sobą, pamiętając o kilku centymetrach na tunel na sznurek oraz na dekoracyjny szew – 1 cm z każdej strony powinien wystarczyć.

Z prawego i lewego brzegu odmierz u góry 4 cm i wykonaj nacięcie na ok. 0,5 cm – następnie zagnij je do środka. Wykonaj jeszcze tunel na sznurek – dwukrotnie zagnij i zaprasuj górę tkaniny. Przeszyj go ściegiem prostym na maszynie – to najprostszy sposób.

Wykonanie worka na buty to jeden z najprostszych projektów – warto poćwiczyć na nim swoje umiejętności. Poszczególne elementy wystarczy zszyć prostym ściegiem, a brzegi zygzakiem. Spersonalizowany element wyprawki przedszkolaka lub ucznia gotowy!

Dodaj komentarz