Pokrowce przeciwdeszczowe – idealne zabezpieczenie mebli ogrodowych

Pokrowce przeciwdeszczowe to dobre zabezpieczenie mebli i innego wyposażenia ogrodowego – skutecznie chronią przed deszczem i gradem oraz innymi czynnikami pogodowymi. Można kupić gotowe lub uszyć je samodzielnie.

Wiosną i latem chętnie przebywamy na świeżym powietrzu – warto korzystać ze słońca i ładnej pogody. Jednak pogoda w Polsce jest bardzo zmienna. Gdy pada, możemy schować się do domu – co jednak zrobić z meblami ogrodowymi i innymi akcesoriami?

Pokrowiec na meble ogrodowe – ochrona przed deszczem

Nie wszystkie sprzęty można gdzieś przenieść, dlatego najlepiej je porządnie zabezpieczyć – dobrym pomysłem jest pokrowiec na meble ogrodowe. Poza tym estetycznie wykonane pokrowce są też modną ozdobą tarasu lub ogrodu – można je kupić w różnych kolorach.

W ten sposób ochronisz je przed wilgocią, błotem, kurzem i innym brudem. Po rozpogodzeniu będą czyste i gotowe do użytkowania. Kupując meble, warto od razu pamiętać o ich zabezpieczeniu – pokrowiec przeciwdeszczowy na meble ogrodowe to jeden z podstawowych artykułów na liście zakupów.

Pokrowiec na meble ogrodowe na zimę

Warto rozważyć zakup kompletu pokrowców na zimę – wtedy przez kilka miesięcy nie trzeba będzie się o nie martwić. Będą odpowiednio zabezpieczone i z powodzeniem posłużą w następnym sezonie wiosennym i letnim.

Komplet obejmuje zwykle pokrowiec na stół ogrodowy, krzesła, fotele i leżaki. Dodatkowo należy też zainwestować w pokrowiec na grill – przyda się on o każdej porze roku, bo ochroni przed deszczem, ale i słońcem, brudem i pyłkami.

Pokrowce na balkon i do ogrodu

Wśród pokrowców na meble są różne modele – mi.in. pokrowiec na stół ogrodowy, na krzesła, fotele itd. Ważne, aby były przede wszystkim wytrzymałe, wodoodporne, solidnie wykonane, gdyż takie produkty najlepiej je zabezpieczą przez kilka miesięcy. Po tym czasie będą nadal ładnie wyglądać, zachowają jakość i świeżość. Pokrowiec na stół ogrodowy, na fotele czy leżak powinien być też łatwy do utrzymania w czystości.

Pokrowiec na meble ogrodowe – wybór tkaniny

Ważne, aby pokrowce były wykonane z dobrej jakości i solidnego materiału – zwykle jest to mrozoodporne tworzywo sztuczne, które sprawdzi się podczas trudnych warunków atmosferycznych. Największe znaczenie mają właściwości tkaniny – musi ona być odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak ulewy, silny wiatr czy mocne promienie słoneczne). Ważne, by przetrwała zarówno silne ulewy, jak i ostre słońce.

Dobrym wyborem tkaniny na pokrowiec na meble ogrodowe na zimę będzie m.in. tkanina imitacja lnu, materiał Oxford czy Kodura, wszystkie dostępne są w naszym sklepie. Wyróżniają się nie tylko wodoodpornością, ale też wysoką wytrzymałością na przetarcia i rozciąganie, a przy tym są przyjemne w dotyku. Można z nich uszyć m.in. poszewki na poduszki ogrodowe, siedziska oraz solidne pokrowce. Ważne, aby pokrowce na meble ogrodowe nie przemakały ani nie traciły koloru – dobrze, jeśli są też dodatkowo laminowane ochronną powłoką.