Drugie życie mebli? Renowacja foteli, krzeseł czy sof zyskuje coraz większą popularność. Wiele osób próbuje swoich sił w projektach DIY, gdyż jest to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu – a obecnie spędzamy w domu więcej czasu. Zastanawiasz się, jak odnowić stary fotel, a także, czego potrzebujesz? Kilka wskazówek znajdziesz poniżej.

Renowacja fotela – nowe hobby?

Odnawianie starych mebli nie jest nowym zajęciem, ale na pewno w ostatnich latach zyskuje na popularności i staje się hobby dla wielu osób. Przyczyniło się do tego wiele czynników – m.in. moda na projekty DIY, trendy typu less czy zero waste, a także trwająca pandemia koronawirusa, która sprawia, że więcej czasu spędzamy w domu. Podpowiadamy, jak obić stary fotel, aby stał się designerskim dodatkiem w każdym wnętrzu.

Jak odnowić stary fotel?

Renowacja fotela, krzesła czy stołu to jedynie z pozoru trudne zajęcie. Trzeba wybrać materiał – np. skórę ekologiczną – przygotować niezbędne narzędzia i postępować zgodnie ze wskazówkami. Odnowa mebli daje niemal nieograniczone możliwości. Plusem jest szeroki wybór tkanin, który pozwala uzyskać pożądany efekt. W ten sposób można łatwo i szybko zmienić tapicerkę. Można wybrać podobny kolor albo zdecydować się na kontrast odcieni, wzoru czy faktury.

Popularnością cieszą się też projekty patchworkowe, czyli realizowane z resztek różnych materiałów. W ten sposób można wykonać różne dodatki – jak meble, ale też lampy czy inne elementy wyposażenia mieszkania.

Co będzie potrzebne, by odnowić fotel?

Niezbędne akcesoria

Jak obić fotel? Potrzebne będą między innymi nożyczki, wybrany materiał, maszyna do szycia, szpilki, igły, nici oraz zszywacz tapicerski. Kluczową kwestią są jednak tkaniny obiciowe – to one mają największy wpływ na efekt końcowy oraz jakość odnowionego mebla. W naszym sklepie dostępne są różne tkaniny – m.in. popularna ekoskóra, a także mikrofibraHugo oraz Sawana.

Jaki materiał obiciowy wybrać?

Ekoskóra. Łatwa w obróbce ekoskóra służy do tapicerowania foteli, kanap, puf itd. i jest wartą przemyślenia alternatywą dla skóry naturalnej, którą doskonale imituje. Cieszy się ogromną popularnością, jest uniwersalna i wykorzystywana w renowacji starych mebli. Poza tym ekoskórę można z powodzeniem łączyć z różnymi tkaninami meblowymi.

Sawana. Materiał dostępny jest w różnych kolorach – to 100% poliester, wyróżniający się wytrzymałością, naturalnością i miłą dla skóry fakturą. Ponadto jest odporna na ścieranie, wytrzymała i bardzo solidna. Sprawdzi się na obicie różnych mebli, np. kompletów wypoczynkowych, foteli czy krzeseł. Trafi w gust zwolenników stylowych obić.

Hugo. Występują w dużej gamie kolorystycznej i są bardzo stylowe. Materiał dobrze imituje lnianą tkaninę, mimo że składa się z polipropylenu. Jeśli zastanawiasz się, czym i jak samemu obić fotel, rozważ zakup tego materiału. Miłośnicy klasycznej elegancji chętnie wybiorą go na obicie mebli wypoczynkowych, krzeseł do jadalni czy łóżek w sypialni.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Dodano produkt do ulubionych