Mikołaje, renifery, śnieżki – jak uszyć ozdoby na choinkę w domu?

Najłatwiej kupić bombki w sklepie, ale o wiele więcej frajdy przyniesie nam przygotowanie ich samodzielnie! W taką zabawę chętnie zaangażują się także dzieci. Jak zrobić ozdoby świąteczne w domu, co uszyć, z jakiego materiału? Przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Ozdoby choinkowe z materiału

Pięknych bombek nie brakuje w sklepach, podobnie jak łańcuchów, lampek i innych ozdób świątecznych. Obecnie jednak trwa moda na powrót do przeszłości i samodzielne wykonanie chociaż części z nich – niektóre możesz powiesić na choince, innymi udekorować świąteczny stół lub wystrój mieszkania. Skupmy się tym razem na dekoracjach z materiału – będą też dobrym pomysłem na prezent dla dzieci, które z pewnością docenią Twój wysiłek.

Jakie ozdoby warto wykonać?

Jakie ozdoby na choinkę z materiału można przygotować? Może to być renifer, bałwan, Mikołaj i jego pomocnicy, śnieżki, choinki, gwiazdki czy prezenty. Obowiązuje pełna dowolność zarówno w wyborze świątecznych motywów, jak i ich kolorów. Dzieciom spodoba się renifer z materiału, który posłuży jako maskotka, a udekorowaniem stołu lub choinki będzie między innymi najważniejsza postać, czyli Święty Mikołaj z materiału.

Jak uszyć ozdoby na choinkę?

Boże Narodzenie to czas spędzany w gronie rodzinnym, w podniosłej atmosferze – warto zadbać o każdy detal, nie tylko potrawy, dekorację stołu, gościnność, ale także o choinkowe ozdoby i upominki dla najmłodszych. Renifer z materiału może ozdabiać choinkę albo paczkę przygotowaną dla dziecka. Podpowiadamy, jak uszyć ozdoby na choinkę na przykładzie gwiazdek z ekoskóry.

Gwiazdki. Na takie ozdoby choinkowe idealnie nadaje się błyszcząca ekoskóra w kolorze złotym lub srebrnym. Sprawdzi się też inny materiał, np. bawełna czy elegancki welur. W Internecie można znaleźć potrzebne szablony – wystarczy odrysować kształt na wybranym materiale, wyciąć gwiazdki, skleić. Teraz trzeba tylko zszyć, włożyć sznureczek i ozdoba może zawisnąć na choince.

Niektóre ozdoby – jak np. renifer z materiału czy Święty Mikołaj wymagają cierpliwości, wprawy i zaangażowania, a także skompletowania większej liczby akcesoriów. Postępując jednak zgodnie z tutorialem, można samodzielnie przygotować każdą wymarzoną dekorację.

Ozdoby choinkowe z materiału – co przygotować?

Potrzebne będą przede wszystkim kawałki materiałów, ale także wykroje (pobrane z Internetu lub przygotowane ręcznie), nożyczki, igłę i nici, guziki, sznurki ozdobne, klej do tkanin oraz maszynę do szycia. Samodzielnie przygotowane dekoracje świąteczne mogą być różne – m.in. bombki z filcu, ozdoby choinkowe z owoców lub słodyczy, z szyszek, z gipsu, masy solnej lub materiału.

Na pewno masz różne resztki po szyciu zasłon, ubrań czy pościeli – można z nich wyczarować oryginalne ozdoby na choinkę, do domu lub na stół wigilijny. Do wykorzystania będą m.in. skrawki bawełny, ekoskóry, weluru – Mikołaj z materiału, śnieżynki, gwiazdki i inne dekoracje można z nich wykonać bez większego problemu.