Chusta dla psa – idealny prezent dla Twojego pupila

Modna bandanka dla psa? Wyjątkowy gadżet dla Twojego ukochanego pupila możesz kupić w sklepie albo uszyć samodzielnie – nie jest to trudne ani czasochłonne zadanie. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji oraz wskazówek – apaszka dla psa cieszy się dużą popularnością i dodaje psiakowi uroku. Jakie wzory są modne?

Chusta dla psa – pomysły na modne bandanki

Wybór chust dla czworonogów jest niezwykle szeroki – można znaleźć odpowiedni projekt dla każdego czworonoga, niezależnie od rasy. Wiele właścicieli pragnie wprowadzić nieco mody i trendów do świata zwierząt – najczęściej motywy i kolory dobieramy zgodnie z naszym własnym stylem oraz rasą pupila.

Małe pieski mogą chodzić w chuście zamiast obroży, innym rasom po prostu one pasują – często można minąć na ulicy amstaffa z apaszką w czaszki, yorka z chustą w serduszka albo buldoga z logo Spidermana. Jakie akcesoria są niezbędne i jak uszyć taką apaszkę?

Co należy skompletować?

Wystarczy materiał – najlepiej bawełna – maszyna do szycia, nożyczki, komplet nici i igła, szablon chusty i dosłownie szczypta cierpliwości, aby wykonać praktyczną i bardzo tanią chustę. Sklepowe bandanki potrafią zaś kosztować około 60-150 złotych. Bandana stanowi modną ozdobę, ale także chroni szyję psa przed chłodem.

Chusta dla psa – jak uszyć?

Poniżej wyjaśniamy w kilku prostych etapach, jak uszyć apaszkę dla pupila. Przede wszystkim potrzebny jest szablon – oczywiście nie ma uniwersalnego, musi być on zgodny z wymiarami naszego psa. Pamiętajmy, by dodać po 1 cm na szycie do wymiarów wysokości. Z wybranego materiału wycinamy kwadrat, składamy go na pół stroną właściwą do środka i zaprasowujemy.

Następnie obszywamy chustkę, zostawiając trochę miejsca na wywrócenie jej na przeciwną stronę. Teraz zaprasowujemy zszyte brzegi i dwukrotnie zawijamy przekątną kwadratu. Całość zaprasowujemy na zgięciach, przeszywamy zagięty pasek do wiązania wokół szyi w dwóch miejscach, obszywamy starannym ściegiem dół chustki. Odrysowujemy szablon na wybranym materiale i wycinamy. Teraz zaginamy krawędzie i spinamy, a potem obszywamy całość na maszynie. Warto uszyć od razu kilka chust na różne okazje.

Chusta dla psa – modny gadżet

Apaszka dla psa musi przede wszystkim do niego pasować. Inspiracji jest jednak tak wiele, że właściciel każdego czworonoga znajdzie odpowiednią – zarówno dla kundelka, jak i rasowego pupila. Może to być stylowa chusta, designerska, zabawna lub odpowiednia na różne okazje – np. święta czy walentynki. Można też pokusić się o uszycie chusty typu komin, która zapewni psiakowi ciepło w nieco chłodniejsze dni.