Taras w domu jednorodzinnym często jest wydłużeniem salonu, a w sezonie letnim wręcz go zastępuje. Powinien być wygodny i tak urządzony, by zachęcał do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak latem niezbędne jest dobre zadaszenie chroniące przed silnym słońcem, ale też deszczem czy wiatrem. Podpowiadamy, jaki materiał na zadaszenie tarasu będzie odpowiednim wyborem.


Jeśli przez znaczną część dnia do pomieszczenia wpadają promienie słoneczne, lepiej zacienić taras. Zapewni to ochrona przed słońcem tu i teraz, ale nie tylko. Wpływa to również na komfort wewnątrz domu, bo zacienienie pomoże zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń.


By taras był funkcjonalny i można było wykorzystać różne jego atuty, trzeba do dobrze wyposażyć oraz zadbać o właściwe zadaszenie. Do wyboru jest wiele materiałów, z których można wykonać konstrukcję nośną, ale także sporo pokryć dachowych. Można też wybrać materiał na zadaszenie, jeśli chcemy wykonać np. żagiel na taras. Rozwiązań jest wiele, dlatego najpierw określ swoje potrzeby oraz stylistykę, by dokonać odpowiedniego wyboru. Taras musi być praktyczny, ale też współgrać z otoczeniem i charakterem domu.


Jaka tkanina na zadaszenie tarasu?


Materiał Oxford na spadziste zadaszenia


Jedną z naszych rekomendacji jest wodoodporna tkanina Oxford. Wśród jej zalet jest między innymi wytrzymałość na uszkodzenia czy rozciąganie. Bardzo ważne jest to, że została z jednej strony zabezpieczona powłoką oraz powleczeniem poliuretanowym, dzięki czemu jest zabezpieczona przed wodą.


To bardzo ważne, gdyż deszcze w naszym klimacie są częstym kaprysem pogody. Ponadto 100% poliestru i poliuretanowa impregnacja gwarantują temu materiałowi trwałość i wytrzymałość. Będzie to świetny wybór na spadziste zadaszenia. Poza tym Oxford występuje w najróżniejszych kolorach i wzorach – dostępne są odcienie beżu, bieli, błękitu, szarości, zieleni i wiele innych.


Tkanina Kodura na nieprzemakalne zadaszenia


Również Kodura cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje parametry i właściwości oraz estetykę. To przyjemny w dotyku materiał, który posłuży jako zadaszenie tarasu. Tkanina Kodura sprawdzi się na nieprzemakalne zadaszenia, gwarantując odpowiednią ochronę. Jest powleczona od dołu PCV, a na górze specjalną aperturą teflonową. Taki materiał na dach tarasu spełni swoje zadanie w 100%.


Przez to jest praktyczna i w pełni wodoszczelna, świetnie znosi różne warunki atmosferyczne. Podobnie jak Oxford wybór kolorów i wzorów jest bardzo duży i można znaleźć odpowiedni materiał na zadaszenie tarasu w dowolnym stylu.

Komentarze (0)

Dodano produkt do ulubionych

Korzystanie z naszej Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.