Drapak dla kota to ważne akcesorium – pozwala mu zaspokoić naturalną potrzebę drapania w domowych warunkach. Zajmuje uwagę kota i sprawia, że nie będzie on drapał mebli, podłóg, kanap czy drzwi. Sprawdź, z czego można go wykonać – podpowiadamy, jaki materiał na drapak dla kota sprawdzi się doskonale.


Kocie zabawy mogą skończyć się źle dla Twoich mebli, jeśli nie wybierzesz odpowiedniego materiału. Drapak dla kota jest wyjątkowo ważny dla tych kotów, które nie wychodzą z domu. Dodatkowo sprzyja zabawie, rozciąganiu mięśni i gimnastyce. Drapanie jest ich naturalnym zachowaniem i potrzebą. Pozwala ostrzyć pazury i pozbyć się ich martwych części. W ten sposób znaczą także teren.


Korzyści z drapaka będzie miał też właściciel kota. Dzięki niemu zwierzak nie powinien niszczyć mebli, podłóg, drzwi czy tapety. Bez problemu wykonasz łatwo i szybko dobrej jakości drapak samodzielnie. Do wyboru jest wiele różnych projektów. Jaka jednak tkanina na drapak sprawdzi się najlepiej?

Drapak dla kota


Materiał na drapak dla kota


Możesz samodzielnie wykonać drapak – wyróżniamy m.in. skośne, pionowe (wolnostojące lub wiszące) oraz poziome. Ostre pazurki potrafią zniszczyć wiele materiałów, dlatego wybierając tkaninę na drapak zwróć uwagę przede wszystkim na jej wytrzymałość.


Drapaki można wykonać z różnych materiałów. Jednemu pupilowi spodoba się wykonany z kartonu, innemu z drewna lub wykładziny. Pamiętaj, że drapak musi być bezpieczny. Nie mogą z niego wystawać ostre elementy, np. gwoździe czy śruby. Ze względu na zdrowie kota, wybieraj naturalne materiały na drapaki.


Tkanina sizalowa na drapak. Dobrym wyborem będzie między innymi tkanina sizalowa na drapak. Jej najważniejsze zalety to trwałość. Włókna sizalowe są wyjątkowo wytrzymałe, a także odporne na ścieranie, rozciąganie i uszkodzenia mechaniczne. Nawet przy bardzo intensywnym wykorzystaniu nie traci swoich właściwości, co sprawia, że jest to wyjątkowo dobra tkanina na drapak dla kota.

Drapak dla kota


Poza tym sizal to naturalny surowiec pozyskiwany z liści agawy sizalowej. Bardzo popularne są drewniane drapaki owijane sznurem z sizalu. Budki czy legowiska są wykończone miękkim, na przykład pluszowym, materiałem. To kryjówka i drapak w jednym.


Bawełna lub juta. Biorąc pod uwagę konstrukcję drapaka, jego kluczowym elementem jest powłoka zewnętrzna. Jest to ten materiał, z którym kot będzie miał kontakt bezpośredni. Zwykle jest to lina – bawełniana lub jutowa. Drapak dla kota powinien być mocny, twardy, szorstki, a zarazem elastyczny. Kot będzie szczęśliwy i zaopiekowany, a meble i dodatki wnętrzarskie pozostaną bezpieczne.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Dodano produkt do ulubionych

Korzystanie z naszej Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.