Sezon ogródkowy czas start – w co „ubrać” meble ogrodowe?

Wybierając meble do ogrodu, warto zwrócić uwagę głównie na materiał, z którego są one wykonane. Równie ważne są jednak dodatki na te meble – jak poduszki na krzesła ogrodowe, huśtawkę itd. Nie wiesz, w co „ubrać” meble? Skorzystaj z naszych praktycznych porad.

Duży wybór mebli ogrodowych

Meble ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów – popularne są drewniane, stalowe, plastikowe, z aluminium, ale także stylowe meble z technorattanu. Oryginalny efekt wizualny powinien jednak iść w parze z dobrymi właściwościami materiału, dlatego warto dobrze przemyśleć ten zakup i wiedzieć, jak o nie zadbać.

Będą one cały czas miały kontakt z czynnikami, które mogą niszczyć ich strukturę – jak na przykład opady, wilgoć, ekspozycja na promieniowanie słoneczne, kontakt ze skrajnymi temperaturami. Ważne jest też dopasowanie różnych dodatków – jak między innymi poduchy ogrodowe, pokrowce itp.

Jak wybrać materiał na poduszki ogrodowe?

Część akcesoriów – jak na przykład poduszki na fotele ogrodowe czy huśtawkę – można uszyć samodzielnie, wcześniej zaopatrując się jednak w odpowiedni materiał. Powinien on być wytrzymały i odporny na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, zadrapania i zabrudzenia. A zatem – jaki materiał na poduchy ogrodowe warto wybrać?

Tkaniny ogrodowe

Aby poduszki posłużyły dłużej niż sezon, trzeba wybrać wysokogatunkową tkaninę i odpowiednie wypełnienie, dzięki czemu zniosą częstą eksploatację. Warto też zdecydować się na poduszki ogrodowe na wymiar, a będą idealnie pasować do mebli. Tekstylia ogrodowe można uszyć samodzielnie z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne.

Warto też rozważyć materiał syntetyczny, który nie będzie wchłaniał nadmiernych ilości wody i będzie szybko schnąć. Tekstylia ogrodowe można uszyć samodzielnie z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne – jak m.in. materiał Kodura czy Oxford.

Materiał wodoszczelny na poduszki ogrodowe

Aby wybrać materiał na poduszki na fotele ogrodowe, krzesła czy huśtawkę, trzeba kierować się nie tylko jego estetykę i wzornictwem, ale przede wszystkim jakością i właściwościami. Tkanina ogrodowa musi być wodoodporna – jest to najważniejsza cecha materiału do zastosowań zewnętrznych. Jako tkanina outdoor świetnie sprawdzi się m.in. Kodura z dodatkową powłoką laminowaną.

Najlepiej postawić zatem na materiał wodoszczelny na poduszki ogrodowe, a także wziąć pod uwagę poliester lub akryl. Wybór materiału na poduszki zależy od tego, czy będą one na ogrodzie stale, czy będą zabierane do domu.

Dodaj komentarz