Jakie akcesoria ogrodowe wybrać? Idealna ochrona na letnie upały

Parasol, roleta lub żagiel ogrodowy to stylowa zasłona przed słońcem. Sprawdzą się jako ochrona przed nadmiarem promieni słonecznych, a także będą pełnić rolę dekoracji. Niektóre z nich można też uszyć samodzielnie – jak żagiel przeciwsłoneczny – inne można kupić w sklepach ogrodniczych.

Żagle przeciwsłoneczne

Ogrodowe żagle przeciwsłoneczne pozwolą na spędzenie wolnego czasu w ogrodzie lub na tarasie. Zapewnią przyjemny cień – można je rozciągnąć nad meblami wypoczynkowymi i korzystać z niego przez całe lato. Żagiel cieniujący to świetna osłona przed słońcem. Można kupić gotowy produkt lub sam żagiel uszyć samodzielnie – potrzebna jest jedynie dobrej jakości tkanina przeciwsłoneczna.

Żagiel cieniujący na taras czy patio sprawdzi się w miejscach, które nie są zacienione przez cały dzień – można go zwinąć w razie potrzeby. Co ważne, można uszyć modele o różnych kształtach i rozmiarach, a także występujące w dowolnych kolorach. Tkanina przeciwsłoneczna może być dobrana do elewacji domu czy odcieni na balkonie lub tarasie.

Materiał na żagiel przeciwsłoneczny musi być odporny na działanie promieni słonecznych oraz wilgoć, wytrzymały i solidny – dobrym wyborem będzie m.in. tkanina wodoodporna Oxford będąca w naszej ofercie. Żagle przeciwsłoneczne z pewnością pomogą nadać ogrodowi oryginalny wygląd i dynamiczny charakter ogrodowi.

Parasol ogrodowy

Tradycyjnym elementem tarasu zapewniającym ochronę przed słońcem jest też parasol. Idealnie dobrany pod względem wielkości i koloru będzie świetnym wyborem – jest wiele modeli i można znaleźć rozwiązanie idealne dla naszych potrzeb, zastosowania oraz budżetu.

Możliwe jest też samodzielne uszycie parasola z dobrej jakości materiału, ale na rynku jest też wiele gotowych modeli. Warto rozważyć jego zakup, a także porównać zalety obu produktów – zarówno żagiel przeciwsłoneczny, jak i klasyczny parasol cieszą się dużym powodzeniem wśród kupujących.

Roleta ogrodowa

Zarówno parasol, jak i żagiel cieniujący zapewnią ochronę przed silnym słońcem i stworzą idealne miejsce do wypoczynku, ale warto wspomnieć także o roletach ogrodowych. To kolejne rozwiązanie, które pozwoli spędzić miło czas w ogrodzie lub na tarasie. Wybór roletek jest ogromny i można znaleźć model idealny dla siebie – pod względem rozmiaru i kolorystyki. Dzięki nim promienie słoneczne nie docierają do wnętrza altany i chronią przed gwałtownym wzrostem temperatury.

Akcesoria ogrodowe należy kompletować starannie, aby zachować stylowy wygląd ogrodu – będą one pełnić zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Na tarasie lub w zaciszu własnego ogrodu można wspaniale wypocząć, dlatego warto zainwestować w zakup rolet, parasola lub żagla, ew. wybrane produkty wykonać samodzielnie – wystarczy wybrać odpowiedni materiał na żagiel przeciwsłoneczny i uszyć go własnoręcznie. Przy okazji można też wykonać poduszki ogrodowe, siedziska na bujawki, koce i inne akcesoria, które przydadzą się na chłodniejsze wieczory.