Zbliżające się święta to czas intensywnych przygotowań i kompletowania ozdób. Część tematycznych dekoracji możesz przygotować samodzielnie – m.in. bombki, dekoracje na stół oraz poduszki w kształcie choinki czy gwiazdki. Podpowiadamy, jak się za to zabrać, a także, co należy skompletować.


Nie musisz kupować wielu akcesoriów na Boże Narodzenie, by w Twoim domu zapanowała świąteczna atmosfera. Cześć ozdób wykonasz samodzielnie – jak bombki na choinkę, stroik na stół, ale także dekoracyjne poduszki w kształcie choinki czy gwiazdki. Jest prosty sposób na ich wykonanie, nawet jeśli nie masz umiejętności plastycznych czy manualnych. Poniżej przygotowaliśmy kilka porad.


Poduszka świąteczna – przygotuj wykrój


Aby samodzielnie wykonać poduszkę w kształcie choinki lub gwiazdki, możesz skorzystać z gotowego szablonu. Znajdziesz ich kilka w Internecie, bez problemu dopasujesz ten, który będzie odpowiedni ze względu na konkretny design oraz wymiary. Zawsze możesz go też powiększyć, a sam projekt wykorzystać jako podstawę.


Jeśli potrafisz i lubisz, wykonaj cały projekt samodzielnie. Niezależnie od wyboru, następnie musisz przygotować wykrój. Najlepiej wykonaj go z kartonu, bo będzie trwały i przyda się też na następne święta. Liczą się nie tylko Twoje zdolności, ale także wybrany materiał. Pamiętaj, że musi być jak najlepiej dopasowany do stylu danej aranżacji oraz jej kolorystyki.


Poduszka choinka – niezbędne akcesoria


Jeśli jesteś miłośnikiem świątecznych dekoracji, poduszka mająca kształt choinki i obita materiałem w świąteczny deseń, będzie strzałem w dziesiątkę. Najpierw jednak wybierz odpowiedni materiał – sprawdzi się zieleń połączona z bielą oraz czerwienią, ew. ze złotym akcentem. Skompletuj:

  •  tkaninę w świątecznych wzorach i kolorach
  •  maszynę do szycia
  •  nożyczki
  •  nici, igły oraz szpilki
  •  wypełnienie (m.in. kulka silikonowa)
  •  karton
  •  ołówek, linijka i marker albo pisak
  •  ozdobną taśmę

Poduszka w kształcie choinki – krok po kroku


Wśród wielu ozdób, które możesz wykonać samodzielnie, popularne są poduszki świąteczne na Boże Narodzenie. Mogą mieć różne kształty, ale obok tradycyjnych okrągłych czy prostokątnych modeli, furorę robią dekoracje w kształcie gwiazdek, bombek czy choinek.


Wydrukuj gotowy albo narysuj wzór choinki na kartonie. Wytnij go, a uzyskasz gotowy szablon. Przyłóż go do wybranego materiału, odrysuj na nim motyw choinki, a następnie ją wytnij. Teraz wytnij jeszcze długi pasek materiału (szerokość 10 cm), który będzie wstawką na bokach poduszki. Złóż połowę poduszki i jedną część paska prawymi stronami do siebie, zepnij je szpilkami w taki sposób, by zachowć kształt choinki. Teraz przeszyj je na maszynie i zszyj razem końce paska.


Drugą część poduszki ułóż prawą stroną do góry, przyłóż nieprzyszytą część paska i zepnij całość szpilkami. Przeszyj na maszynie, około 10 cm pozostaw niezaszyte. Teraz ułóż poduszkę na drugiej stronie i wypchnij rogi choinki. Wypełnij poduszkę wybranym wypełnieniem. Pozostaje jeszcze zaszyć otwór.


Następnie igłę wkłuj z prawej strony materiału i przeciągnij wzdłuż miejsca, w którym będzie szew. Wyciągnij igłę i nitkę po prawej stronie. Wykonaj tę samą czynność z drugiej strony poduszki. Świąteczne dekoracje mają niezwykły magiczny urok, a okres Bożego Narodzenia to jedyny czas, kiedy można się nimi cieszyć.

Komentarze (0)

Dodano produkt do ulubionych

Korzystanie z naszej Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.