Tkaniny pikowane to rodzaj materiałów tekstylnych, które charakteryzują się regularnym i dekoracyjnym wzorem. Proces pikowania polega na zszywaniu dwóch lub więcej warstw tkanin, by razem stworzyły oryginalne wzory i struktury. Ta technika pozwala nadać tkaninie interesujący wygląd, a także wpływa na jej funkcjonalność. Tkaniny pikowane mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach.


Modny materiał pikowany


Materiały pikowane to charakterystyczne tkaniny o wytłoczonym wzorze. Plusem procesu pikowania niciowego jest podniesienie atrakcyjności wyrobu. Wyjątkowo trendy są aktualnie tkaniny welurowe pikowane – dostępne w różnych kolorach.


Są one popularne w przemyśle mody ze względu na ich unikalny wygląd i fakturę. Wykorzystuje się je do produkcji płaszczy, kurtek, marynarek, kamizelek oraz innych ubrań. Będą dobrym wyborem na jesienne i zimowe stylizacje.

tkanina pikowana


Pikowanie dodaje nie tylko estetyki, ale także dodatkowej warstwy izolacji, co czyni je idealnym wyborem na chłodniejsze dni. Tkanina pikowana na kurtki będzie ponadczasowym wyborem. Materiały te są również stosowane w produkcji różnego rodzaju akcesoriów, takich jak torebki, portfele, etui na telefony czy etui na laptopy.


Wyposażenie wnętrz. Pościel i artykuły domowe


Tkaniny pikowane są popularne wśród osób zajmujących się rękodziełem i dekoracją wnętrz. Można je wykorzystać do szycia poduszek ozdobnych, zasłon, obrusów i innych elementów dekoracyjnych. Materiał ten nadaje się ponadto na śpiwory.


W dziedzinie tekstyliów domowych, tkaniny pikowane często są używane również do produkcji kołder, narzut, poduszek ozdobnych, nagłówków na łóżko i obrusów. Mogą też posłużyć jako ozdobne panele ścienne. Pikowane narzuty na łóżka dodają sypialni elegancji i przytulności. Tkanina pikowana na narzuty prezentuje się modnie i bardzo stylowo.

materiał pikowany


Materiał pikowany na meble


Pikówka jest popularna także w przemyśle meblarskim. Wyróżniamy też materiał tapicerski pikowany – idealny na krzesła, fotele czy sofy. Mogą nadać meblom zupełnie inny – stylowy i elegancki – wygląd. Doskonale wpisują się m.in. w aranżacje glamour.


W produkcji mebli, szczególnie tapicerowanych, tkaniny pikowane mogą pełnić rolę zarówno estetyczną, jak i funkcjonalną. Ich popularność nie dziwi. Wyszyte wzory mogą dodać meblom unikalnego charakteru i sprawić, że stare fotele zyskają nowe życie, co wpisuje się w trendy ekologiczne i politykę less / zero waste. Pikowanie dodaje nie tylko teksturę, ale także zapewnia ochronę przed uszkodzeniami.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Dodano produkt do ulubionych