Każdy mały chłopiec marzy, by być superbohaterem. W dni karnawałowe możesz spełnić dziecięce marzenie. Zacznij od przygotowania dla niego stroju ulubionej postaci z bajki – Batmana albo Supermana! Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.


Materiał na pelerynę i koszulkę


Materiał na koszulkę. Zacznij przygotowania od zakupu odpowiedniego materiału. Możesz też kupić gotową gładką koszulkę, na bazie której przygotujesz całą stylizację. Nie odbieraj sobie frajdy z tworzenia, a najlepiej włącz w tę pracę także swoje dziecko. Na t-shirt lub bluzę sprawdzi się doskonale bawełna, gdyż jest przyjemna w dotyku, bezpieczna dla skóry, nie wywołuje reakcji alergicznych ani podrażnień. Pozwala też skórze swobodnie oddychać.


Materiał na pelerynę dla dziecka. Wybór odpowiedniej tkaniny zależy od postaci. Inna przyda się, jeśli będzie to superbohater, inna na królewnę czy elfa. W większości przypadków sprawdzą się połyskujące materiały – jak satyna albo atłas. Na uszycie peleryny do kostek o długości ok. 150 cm potrzebujesz około 3,5 m tkaniny.


Najpierw przygotuj koszulkę


Najlepszy będzie basic z długim rękawem. Wystarczy gładka czarna koszulka oraz kawałek filcu w barwach wybranego superbohatera – na przykład żółtego, jeśli będzie to Batman. W Internecie znajdziesz wiele wykrojów, które posłużą jako baza. Następnie wydrukuj znak Batmana na kartce, wytnij go, a potem odrysuj na filcu. Wystarczy spiąć go szpilkami, przefastrygować znak, a potem skorzystać z maszyny do szycia. Pamiętaj jeszcze o guzikach, które są niezbędne, by doczepić pelerynę.


Jak uszyć pelerynkę dla dziecka?


Najpierw przygotuj przód peleryny. Złóż bluzkę na pół, a następnie ułóż ją na podwójnie złożonym materiale. Odrysowuj na nim dekolt bluzki oraz jej ramiona. Linię ramienia przedłuż o około 2 cm, a następnie poprowadź w kierunku brzegu materiału po skosie linię prostą. Teraz na materiale rozłóż tył bluzki i wykonaj te same czynności. Pozostaje jeszcze zaokrąglić ramiona peleryny. Peleryna superbohatera może mieć także kaptur.


Czas na szycie. Najpierw zszyj boki płaszcza. Z tyłu, z każdej strony części peleryny, powinna być jej przednia część. Teraz doszyj jeszcze kaptur oraz ew. podszewkę. Na górze peleryny przyszyj guzik i pętelkę z dekoracyjnego sznurka. Jeśli ma podszewkę, uszyj ją identycznie jak część wierzchnią, a na koniec zszyj wszystkie elementy ze sobą. Na koniec wykonaj jeszcze… maskę! Wystarczy czarny materiał, szablon do druku, nożyczki i za chwilę Twoja pociecha może wyruszać na ratowanie świata!

Komentarze (0)

Dodano produkt do ulubionych

Korzystanie z naszej Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.